Technologia seniorom nie straszna

Nasz Klub opiera się stereotypom i dba o to by nasi seniorzy posiedli możliwą dla siebie wiedzę dotyczącą nowych technologii i multimediów. W każdym tygodniu nasz animator - Pani Joanna Drożdżyńska prowadzi zajęcia multimedialne podczas których uczestnicy uzbrojeni w tablety

Budowanie kompetencji cyfrowych rozpoczęliśmy od nauki włączania i wyłączania sprzętu... potem szło już jak burza. Po dwóch miesiącach zajęć nasi uczestnicy nabyli umiejętności obejmujące m. in. obsługę dotykową, wiedza o serwisach multimedialnych jak youtube i wykorzystanie ich do swoich zainteresowań (znaleźliśmy już kilka ciekawych filmików instruktażowych tworzenia kwiatów z bibuły co przełożyło się w praktykę!

Następnie uczestnicy uczyli się wykonywać zdjęcia, usuwać i poznali różne funkcje aparatu.

Dobrze wiemy że technologia to nie tylko praca ale też rozrywka! Nasi seniorzy mogli wybrać, zainstalować i uruchomić interesujące dla siebie gry i aplikacje między innymi puzzle, układanki i inne ciekawostki... Wydaj nam się że udało się odczarować już trochę nowoczesne sprzęty i zachęcić do korzystania z nich!!