Klub Seniora – tu nie ma czasu na nudę!

Uczestnicy Klubu Seniora w Witowie każdego dnia włączani są w zajęcia tematyczne bliskie ich zainteresowaniom oraz podtrzymujące aktywność. Naszych 3 animatorów, terapeuta zajęciowy oraz rehabilitant czuwają by dzień u nas zapełniony

W ramach warsztatów kulinarnych znajdzie się czas by własnoręcznie przygotować przekąskę, przypomnieć sobie rodzinne przepisy czy spróbować nowych smaków.
Warsztaty multimedialne nie ominą naszych seniorów. Uczestnicy poznają tajniki tabletu, wykonują zdjęcia, uczą się je edytować. Obecnie przygotowują akcesoria do fotobudki która będzie jedną z atrakcji podczas planowanego balu karnawałowego.

Rehabilitacja to czas zajęć indywidualnych u grupowych ćwiczen podczas których staramy się podtrzymywać dobrą kondycję fizyczną, fizjoterapeuta zleca odpowiednie dla każdego ćwiczenia wzmacniające osłabione miesca. Nasza niezastąpiona Pani Ala potrafi postawić na nogi każdego!

Dbamy nie tylko o ciało lecz także duszę podczas spotkań ze sztuką i różnymi technikami plastycznymi podczas Warsztatów Terapii Zajęciowej. Na zajęciach przygotowujemy nasze sale i otoczenie stosownie do pory roku i okazji. W tej chwili świetlica i korytarze rozbłyskują kolorami anonsując nadejście karnawału! Rysujemy i wycinamy różnej wielkości kółka z papieru kolorowego nastąpienie kleimy na nitce, tak że one tworzą one metrowe kolorowe sznury, które zwisają z lamp. Wygląda to naprawdę kolorowo, wesoło i bardzo ożywiło nasz korytarz oraz
sale na której odbędzie się zabawa karnawałowa.


Podczas zajęć z Panią Jolą w ramach zajęć sportowo - relaksacyjnych Seniorzy ćwiczą różnorodne ćwiczenia wzmacniające kończyny górne i dolne, w ramach przysiadów, wymachów rąk, kręcenia szyją, podnoszenia
nóg. Do ćwiczeń używamy taśm elastycznych, kół, kijków do nordic walkingu i innych akcesoriów by urozmaicić te zajęcia i zachęcić do ruchu.

Oczywiście to tylko wycinek naszej pracy. Organizujemy przecież przeróżne spotkania z ciekawymi osobami, cykliczne zabawy i ćwiczenia pamięci. Niemniej na nudę u nas w Witowie na pewno braknie czasu:)